Меню


Розсилка новин

Головна Культура Бібліотека

Шосткинська центральна районна бібліотека та

центральна районна бібліотека для дітей

смт Вороніж, вул. Садова, буд.57. Тел.: (05449) 7-62-94

image002

 

Шосткинська центральна районна бібліотека була створена у 1943 році за рахунок дарчих книг населення, а також братерської допомоги бібліотек Барнаула, Куйбишева, Свердловська.

У витоків історії виникнення бібліотеки був Микола Артемович Андрєєв, працюючи в бібліотеці з 1947 року, з 1957 р. – завідуючий районною бібліотекою. Микола Артемович займався краєзнавчою роботою з перших років життя у селищі Вороніж. Він є автором історичного опису про селище Вороніж у книзі « Сумська область » багатотомного видання « Історія міст і сіл Української РСР », його статті про історію рідного краю друкувалися у місцевій періодичній пресі.

З 1980 року по 1996 рік директором центральної районної бібліотеки працювала Трегуб Марія Назарівна.

Згідно наказу Шосткинського відділу культури № 28 від 25 листопаду 1950 року відкрито районну дитячу бібліотеку в селищі Вороніж. 1 лютого 1951 року бібліотека гостинно прийняла перших читачів. Завідуючою бібліотеки була призначена Фещенко Ганна Василівна. З 1963 року по 1992 рік завідуючою бібліотеки працювала Вареник Катерина Дмитрівна.

Бібліотеки спрямовують свою роботу на популяризацію літератури з різних напрямків, беруть активну участь в районних заходах, організовують виставки декоративно-прикладного мистецтва до Дня незалежності України, до Дня м. Шостка, до Дня селища, естафети праці та культури, вносять вагомий внесок у розвиток рідного краю.

image004  image006

Книжковий фонд бібліотек поповнюється літературою, придбаною за рахунок районного бюджету та від надання платних послуг населенню, отриманою як гуманітарна допомога від обласних бібліотек, в дарунок від організацій, письменників, а також читачів. На 1.01.2011 р. книжковий фонд центральної районної бібліотеки налічував 30504 прим., центральної дитячої бібліотеки – 28540 прим.

image008  image010

В Шосткинській ЦРБ працює краєзнавчо-етнографічна музейна кімната, в якій відображена історія селища в літературних джерелах і представлені предмети побуту та ремесел вороніжців. Прикрасою кімнати стали фотографії чарівної природи нашого краю, його архітектурних та історичних пам΄яток, а також картини місцевих художників. В стінах музейної кімнати проводиться багато екскурсій, історичних мандрівок, краєзнавчих читань для учнів, дітей-інвалідів, мешканців та гостей селища.

image013   image014

image016  image018

Особливим експонатом є рушник-оберег селища Вороніж.

image020

 

image022

В ньому закодовані побажання всім жителям добробуту, здоров΄я, вірності, радості і любові.

Рушник-оберег – це витвір мистецтва, над яким працювали справжні майстрині (бібліотекарі Чайка О.І. та Одноліток Н.М. ). А ідея, створення оберіга, належить депутату селищної ради 5-го скликання, активній учасниці жіночого клубу «Відрада» К.П.Сурело.

Ім'я Пантелеймона Олександровича Куліша тісно пов'язане з нашим селищем, тому що 7 серпня 1819 року тут він народився, був охрещений та провів перші роки дитинства на хуторі під Воронежем, де в атмосфері особливої пошани до народних традицій, слова, пісні, казок, легенд, переказів формувався характер майбутнього письменника.

В серпні 2009 року в районі були проведені заходи з нагоди 190-річчя з дня народження П.О.Куліша. Заходи в селищі здійснювалися на території центральної районної бібліотеки та загальноосвітньої школи I-III ступенів ім. П.О.Куліша. З цієї нагоди на приміщенні бібліотеки була відкрита пам'ятна дошка.

image026  image024

Шосткинська центральна районна бібліотека для дітей особливу увагу приділяє обслуговуванню читачів дитячої категорії населення селища. Різноманітно і насичено ведеться робота з дитячим читачем. Основними напрямками роботи з дітьми є популяризація літератури з історії та сучасності нашої держави, про рідну Сумщину; правової культури, утвердження здорового способу життя; екологічних знань; літературної та культурної спадщини українського народу; з питання поглиблення інтересу до краєзнавства та інші. Популярністю у дітей користуються репортажі з книжкових та книжково-ілюстративних виставок, презентації творів письменників-земляків, зустрічі з місцевими авторами.

Традиційним стало проведення кожного року на весняних канікулах Всеукраїнського Тижня дитячої та юнацької книги.

Для центральної дитячої бібліотеки стало традицією організовувати та брати участь в обласних конкурсах дитячого читання « Найкращий читач України », в яких учасники – це кращі читачі, переможці І етапу з багатьох навчальних закладів Шосткинщини. Переможці ІІ етапу, який проходив на базі ЦДБ, надалі були учасниками ІІІ етапу Конкурсу в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського.

ЦДБ обслуговує дошкільнят, учнів, керівників дитячого читання. Читачі відвідують бібліотеку для того, щоб взяти додому заданий твір, підготувати реферати до уроку, ознайомитися з новинками літератури і періодичних видань, або просто прочитати щось цікаве.

Для залучення читачів до систематичного читання в бібліотеці проводяться різноманітні масові заходи: до пам΄ятних, знаменних та ювілейних дат, організовуються свята, конкурси, вікторини, подорожі, тематичні дні та інші.

image029  image030

При ЦДБ працює Клуб за інтересами екологічно-природничого напрямку «Пролісок». Цікаво проходять екологічні години, прем΄єри журналів, літературні подорожі, літературні ігри, лото.

image032

Проводиться конкурс «Найкращий читач України».

 

Завітайте до наших бібліотек і ви знайдете багато цікавої та корисної інформації !


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 


Designed by Dmitry Krolevetsky